Sayın Adnan Oktar’ın Münafıklarla İlgili Anlatımları (18-21-23-24-26-28-31 Ekim 2017)

Adnan Oktar Diyor Ki… 31 Ekim 2017

Kontrolsüz hiçbir şey olmaz. Her şey kaderde yaşanıp bitmiştir. Küfür ve münafıklar yenilmiş, Müslümanlar zafer kazanmıştır.

Münafık çok karaktersizdir. Çıkarı neredeyse orada olur. Müslümanları kendince güçsüz görürse küfürle iş birliği yapıp Müslümanları dağıtabileceğini zanneder. Gücü hep küfürde arar. Gücün tek sahibinin Allah olduğunu anlamazlar.

Münafık hareketi egoist bir harekettir, kendini düşünür, günü birliktir. O günkü ihtiyacına göre ayetleri kullanır. Münafık Allah, Kuran ve dinden nefret eder ama itibar için mecburen dinden ve Kuran’dan bahseder.

Şeytani amaçla yapılan olumsuz dualar o duayı eden kişiye bela olarak döner. Peygamberimiz döneminde münafıklar Resulullah ve müminler aleyhine dua eder, her ettikleri olumsuz dua kendi başlarına dönerdi.

Adnan Oktar Diyor Ki… 28 Ekim 2017

Kafirler, münafıklar etten oluşmuş bir makinadır. Bir nevi etten yapılmış bilgisayar gibiler. Bizim bildiğimiz anlamda bilinç sahibi değildirler. Halk bunu bilmediği için çok sayıda ölü ile iç içe yaşadığının farkında olmuyor.

Adnan Oktar Diyor Ki… 26 Ekim 2017

Kafir açıkça inanmadığını ifade eder. Münafık ise çok kahpedir, gerçek yüzünü gizler. Müslümanların içinde mevzi alır ve alçakça Müslümanları kendince zayıf gördüğü bir anda Müslümanların gücünü kırmak ister. Müslüman küfrün nasıl atak yapacağını bilir ve ona göre tedbir alır. Münafık ise Müslümanların içine girerek alçaklık, kahpelik yapar.

Adnan Oktar Diyor Ki… 24 Ekim 2017

Münafıkların, Müslümanlara en büyük hizmetlerinden biri deccaliyetin sistemini tam anlamayı ve deşifre etmeyi sağlamalarıdır. Münafığın ahmakça oyunlarını takip ederek şeytanın sistemini tam anlamıyla çözüyor ve Allah’ın izniyle ilmen çökertiyoruz.

Münafığın dini her 15 dakikada bir değişir. Duruma göre şekil alır. Bazen bir konuyu kabul eder, sonra kabul etmez. Nefsi ve menfaatiyse ona göre hareket eder.

Münafıkların bir ahmaklığı da insanlara mantık kullanmaları için tavsiyede bulunmalarıdır. Münafıkta Kitap, din, Allah’ın söylediği, Peygamber değil mantık ölçüdür. Pis nefsini korumaya dayalı bir mantık anlayışıyla Müslümanlara akıl verir.

Münafık kendi iğrenç keyfinin derdindedir. İslam aleminin her yanında zulüm varken, o arabayla gezme derdindedir. Domuz sürüsü gibi arabaya binip gezmeyi, kendi iğrenç keyfini tatmin etmeyi yeterli görür. Akdeniz’de şehit olan Müslümanlar, Suriye’de katledilen mazlumlar, Afganistan’da, Arakan’da eziyet gören çocuklar onları hiç ilgilendirmez. Allah bu alçaklıklarının karşılığını dünyada da ahirette de verecektir.

Münafık küfrün arasına gidince hayvan gibi yaşamaya başlar. Temizlik yapmaz, namazını kılmaz, infak etmez, “bak ne güzel rahat yaşıyorum” der. İslam aleminin her yerinde bu kadar büyük zulüm varken rahat yaşamanın peşinde olan haysiyetsizlik ve ahmaklık yapmış olur. Mesela bir doktor acil hasta varken ameliyatı bırakıp tatile gidiyorsa, asker mücadele varken cepheyi bırakıp kaçıyorsa bunun adı rahatlık değildir. Çok büyük bir karaktersizliktir.

Mehdi’yi henüz görmedik ama görmüş gibi şevkle, azimle ilmen mücadele ediyoruz. Allah’ı inkar eden odaklara ikna edici izahlarla set oluyoruz. Münafıkların oyunlarını etkisiz hale getiriyoruz. Kitaplar, konferanslar, videolarla çok güzel bir zemin hazırlıyoruz inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki… 23 Ekim 2017

Münafık zihniyetini akılla çözmek gerekir, münafık mantıkla değil, Kuran ölçüsüyle teşhis edilir.

Münafık ve kafirler çok dik başlı, inatçı ve ahlaksız oldukları için cehennemde ölü hayvan sürüklenir gibi sürüklenecekler. Cehennem melekleri onlara karşı çok sert ve yaptırımcı olacaktır. Cehennem melekleri çok heybetli ve güçlüdür, onlar cehennemden etkilenmezler.

Adnan Oktar Diyor Ki… 21 Ekim 2017

Allah Kuran’da münafıkların Müslümanları sürekli takip ettiklerini bildirir. Müslümanları takip ederken sürekli dini dinledikleri için azapları daha da ağırlaşır. Münafığın her yapacağı atak kaderde bellidir. Ne ileri ne geri gidebilir. Allah’ın takdir ettiği kadar eylem yapabilir. Münafığın her eylemi onu belaya sürükleyen bir fiildir.

Münafık kendince Müslümanlarla mücadele etmek için Kuran ayetleri paylaşır. Şeytana destek vermek için ayetlerden örnek verir, ama bu sırada Kuran’dan paylaşım yaparak Müslümanlara hizmet vermiş olur. Allah böylece oyunlarını başlarına geçirir.

Tevrat’ta münafıkların ahlaksızlığı şöyle anlatılır: Gururlu, küstah olanları uzaklaştıracağım aralarından… Bir daha böbürlenmeyecekler. Orada sadece Benim adıma sığınan halim ve alçakgönüllüleri bırakacağım. (Sefenya, 3:11-12)

Adnan Oktar Diyor Ki… 18 Ekim 2017

Münafık kendi çıkarıyla çatışan bir durum olduğunda ya da ahmak aklınca Müslümanları durdurabileceğini düşündüğünde Kuran okur ve anlatır. Yoksa İslam’dan tamamen uzak durur.

İslam’a hizmet açık, aleni delille olur. Darwinizm’in geçersizliğini anlatırsın, kitaplar yayınlarsın, konferanslar düzenlersin, internet siteleri yaparsın, Kuran mucizelerini anlatırsın, PKK’ya karşı ilmi mücadele verirsin, o zaman senin bu açık hizmetin görülür. Münafıkların İslam’a hiçbir hizmetleri olmadığı gibi, tek yaptıkları izbe köşelerde pislik içinde yaşamak, boş konuşmalar yapmaktır.

Münafık çıkar elde edemeyeceğine tam kanaat getirdiğinde Müslümanların yanından ayrılır. 15 sene Müslümanların baktığı, yedirdiği, içirdiği, hasta olduğunda hastaneye götürdüğü bir insan, 15 sene kendisine karşılıksız iyilik yapanların aleyhine gizli gizli faaliyetler yapıyor ve tuzak kuruyorsa, bunun nasıl bir alçaklık olduğunu herkes bilir.

Münafık arsızlığının en önemli örneklerinden birisi de Peygamberimiz (sav)’i fitne için kurdukları kendi mescitlerine davet etmeleridir. Kendilerinin daha takva olduğunu iddia ederler ve Resulullah’ı da o mescide davet ederler. Oysa o mescide silah yığmış ve Peygamberimiz’i şehit etmeyi hedeflemişlerdir.

Münafık çok kahpe ve ahlaksızdır. Müminleri kendince doğru yoldan çıkarmak için şeytanın kuyruğu gibi hareket eder. Kendisi inanmadığı halde müminleri Kuran’la saptırmaya çalışır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here